Adak Kurbanı Vakıf

0 53

Dinimizde bir kurbanın adak olarak adanması mümkündür. Bu durum özellikle maddi durumu yerinde olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak insanlar son yıllarda bu tür kurbanları nerelerde kestirebileceklerini bilememektedir. Bu durum özellikle şehirleşme yüzünden kendini göstermektedir. Gönüllülük esasına dayalı olarak hareket eden vakıflar adak kurbanlarının kesimi olsun su kuyusu açtırmak oldun insanların bağış konusunda yaşadıkları sorunların çözümlerini sunmaya başlamışlardır.

Dernek ve vakıflar sayesinde adak adayanlar veyahut bağış yapmak isteyenler gerek yurtiçine gerekse yurtdışına yardım gönderebilmektedir. Üstelik dernekler yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştığına yönelik belgeleri de bağışçılara bildirmektedir. Özellikle kurban kesimlerinde ya da toplu yemek dağıtımlarında bu konulara ekstra dikkat edilmektedir. Böylelikle bağışların farklı amaçlarla kullanılmadığı kesinleşmiş olmaktadır.

Online Adak Kurbanı

Adak kurbanı kesiminin online sistemler üzerinden gerçekleşmesi farklı şekillerde anlaşılabilmektedir. Öncelikle bu sistem online bağış şeklinde başlamaktadır. Adak sahipleri herhangi bir kuruma gitmek zorunda kalmadan kurban bedellerini tercih ettikleri vakıfların resmi internet sitelerine yatırabilmektedir. Online kesimden anlaşılan ikinci durumu ise her vakıf sağlayamamaktadır. Bazı vakıflar kurban kesimi ya da etlerin dağıtımı esnasında video ve fotoğraf paylaşımı gerçekleştirmektedir. Kanıtlı olarak yollarına devam eden vakıflar sayesinde adak sahipleri adamış oldukları kurbanların gerçek manada ihtiyaç sahiplerine ulaştığını göreceklerdir. Vakıflar genel kurban bağışlarında ya da farklı kurban bağışlarında da insanlara resmi internet siteleri üzerinden bilgi vermektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.