Beşiktaş Borsada Kazandıran Tek Takım

0 13

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, diğer spor şirketlerinden borsada da sıyrıldı. Eylül ayında borsada yatırımcısına kar sağlayan tek spor şirketi oldu.

 

Borsa İstanbul’da işlem gören bir çok spor kulübü şirketi bulunuyor. Bunlar;

  • Fenerbahçe Futbol AŞ
  • Galatasaray Sportif Sınai Ticari Yatırımlar
  • Trabzonspor Sportif Yatırım Futbol İşletmeciliği
  • Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ

 

Bu spor kulübü şirketlerinden Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ haricindeki diğer şirketler yatırımcısını üzdü. Beşiktaş ise yatırımcısının yüzün güldüren tek şirket oldu.

 

Daha fazla mesaj

Finans alanındaki Beşiktaş haberleri eylül ayında spor endeksinin yüzde 3,2 değer kaybettiği yönünde yapıldı. Uzman analistler Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin süper ligdeki başarılı performansını borsa alanında göstermediğine dikkat çektiler. Trabzonspor yatırımcısını en çok üzen şirket oldu. Şu ana kadar mağlubiyet görmeyen futbol takımı yatırımcı hisselerinin değerlerini yüzde 6,8 oranında düşürdü. Fenerbahçe de yatırımcısına yüzde 1,8 oranında kaybettirdi.

 

Sahadaki Başarı Borsaya Yansımadı

 

Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin yeşil sahadaki performansı maalesef borsaya yansımadı. Takımın genelinde yaşanan mali zor dönem vee transfer dönemlerinde büyük zarar etmeleri performanslarını olumsuz yönde etkiledi. Galatasaray haberleri arasında en dikkat çekeni ise borsa alanında yatırımcısını uğrattığı zarar oldu. Galatasaray’ın borsalarda bulunan hisseleri tam olarak yüzde 7,7’lik bir değer kaybına uğradı. Galatasaray hem Süper Lig’de hem de borsa alanında taraftarının ve yatırımcısının yüzünü maalesef güldürmedi.

 

Uzman Analistler Galatasary futbol takımının son 32 sezondaki en kötü lig başlangıçlarından birini yaptığını vurguladılar.

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.