Bireysel Koçluk Nedir

0 23

 

Bazı insanlar hangi yolun kendisi için daha uygun olduğunu kestiremezler. Hayatlarının kötü olduğunu düşünürler ve profesyonel destek almak isterler. Bu konuda profesyonel desteği bireysel koçluk hizmeti sağlayan kişilerden almanız mümkündür. Bu hizmeti danışmanlık şirketleri de sunmaktadır.  Bireysel koçlar danışanlarının şuan ki halinden memnun olmaması üzerine tutulur. Kişi mutsuzdur ve kendisi için bir yol göstericiye ihtiyacı vardır. Bu süreçteki en önemli husus gizlilik hususudur. Danışan ile bireyse koç arasındaki tüm konuşmalar iki kişi arasında kalır.

Daha fazla mesaj

Bireysel Koç Ne Yapar?

Bireysel koçun görev alanından biraz da olsa yukarıda sizlere bahsettik. Danışanın özgüven sorununu halletmek içinde bireysel koçlar bir planlama yapar. Kendisine olan saygısını kazanmasını sağladığı gibi, onun sosyal hayatını da aktif bir şekle sokmakla yükümlüdür. Motivasyon konusunda da bireysel koçlar eğitimlidir. Danışanlarının hedeflerine ulaşması için gerekli olan motivasyon faktörünü onlara sağlarlar.

Diğer insanlar ile olan tüm ilişkilerini geliştirmek ile de yükümlüdür. İş, aile, aşk, arkadaş ilişkilerinde etkin rol oynar ve bu ilişkilerin en yüksek seviyede sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlar. Her insanın kendisine has özellikleri bulunur ve bu özelliklerin keşfedilmesinde de bireysel koçlar aktif rol oynar. Liderlik programları bu konuda sizler için iyi bir seçenek olabilir. Bu hizmetleri sunan birçok işletme ve platform bulunur ve en iyisini bulmak da sizin yükümlülüğünüzdedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.