Bitcoin Madenciliği Nedir?

0 11

 

Bitcoin ile para kazanmak isteyen kişilerin günümüzde en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de Bitcoin madenciliği nedir sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Mining pool dediğimiz kavram btc işlemlerinde sık sık karşılaştığımız madencilik havuzlarıdır. Bu sistem ile sağladığınız kazançları depolamak ve etkili bir şekilde kullanmak için iyi bir havuz seçmeniz gerekecektir. Bitcoin kayıt işlemini tamamladıktan sonra detaylı bir araştırma yaparak kendiniz için uygun ve kârlı olan havuzları seçebilirsiniz. Rastgele seçmiş olduğunuz havuzlar sizin kazanç sağlamanızı engelleyecek ve daha kötü duruma düşmenize sebep olacaktır. Bu duruma düşmemek için Bitcoin ile işlem yapacağınız bütün aşamalara dikkat etmeli ve özen göstererek çalışmalarınıza devam etmelisiniz.

Bitcoin Madenciliği Zor Mu?

Madenciliğin giderek zorlaşmasının ise anlaşılır bir sebebi var. Bitcoinin geliştiricisi Satoshi Nakamoto,   ayarlanmış bir güvenlik önlemi geliştirmiştir ve bu önlem de Bitcoinin kontrolsüz bir şekilde basılmasının önüne geçilmesini sağlamıştır. Gelinen bu noktada madencilik aslında samanlıkta iğne aramaktan farksız bir hale gelmiştir çünkü her yapılan arama hamlesi, işlemci gücünüzle doğrudan bağlantılıdır. Yani işlemci gücünüz ne kadar yüksekse, madencilikte yaptığınız her arama hamlesi de o kadar hızlı olacaktır.

Bitcoin üretme şekli olan Bitcoin madenciliği, sistem ağını korur aynı zamanda ve eşzamanlı çalışmaya olanak tanır.  Ayrıca sürecin takibini ve sürekliliğini de sağlar. Madencilik tek başına yapılabileceği gibi, mining pool (madencilik havuzu) olarak adlandırılan bir sistem içinde toplu olarak yapılmayı da sağlar. İlk kez bu işleme başlayanlar için ise madencilik havuzunda faaliyetlerin sürdürülmesi daha yerinde olmaktadır. Tüm bu işlemlerle uğraşmak yerine online mining sistemlerinden de faydalanmanız mümkündür. Bu sistemlere bulut madenciliği de denir ve oldukça avantajlıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.