Dijital Kartvizitlerin Önemi

0 21

 

Kartvizitler iş dünyasına atılımını gerçekleştiren insanların ilk faaliyetlerinden birisidir. Zira hem iş dünyasındaki kimliği olacaktır, hem de kurumsal kimlik aşamasında önemli bir yere sahiptir. Dijital kartvizitler ise bu kartvizitlerden birçok anlamda farklılık gösterir. Özellikle de işlevselliği bakımından tamamen farklı olduklarını söylemek mümkündür. 2021 yılı itibariyle digital kartvizit kullanan insan sayısında ciddi anlamda yükselme gerçekleşmiştir. Bu kartvizit oluşturma sürecinde ise birçok tasarım imkanu kişilere sunulur. Renkli dijital kartvizit seçeneğini daha çok iş dünyasında yeni olan veya heyecanlı kişiler kullanmaktadır. Siyah dijital kartvizit ise daha çok ciddi ve yaşı ilerlemiş kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Daha fazla mesaj

Dijital Kartvizitleri Neden Önemli?

Dijital dünya kapsamında artık iş dünyası da yer almaktadır. Nitekim corona döneminde ki kapatmalar ile ülkemizde de diğer ülkelerde olduğu gibi, dijital çok fazla kullanıldı. Buna bağlı olarak da toplantılar, iş görüşmeleri, koordinasyon internet üzerinden online şekilde gerçekleştirildi. Bu alanda klasik bildiğimiz kartvizitleri kullanmamız ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bu yüzden de dijital kartvizit kullanımı iş dünyasında tercih edilir olmuştur.

Dijital kartvizitlerin önemli olmasının nedenlerinden birisi de, sosyal medya da veya farklı bir mecrada tanıştığınız insana hemen kartvizitinizi sunabilmenizdir. Böylece o kişi üzerinde güzel bir etki yaratmış da olacaksınız. Eğer iş dünyasında iseniz ve dijital kartvizit ile tanışmadıysanız, bence hemen tanışmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.