İZMİR’DE SAĞLIK

0 65

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte sağlık sektörü de inanılmaz bir gelişim göstermektedir. Tabii ki de her şehrin sağlık düzeyi, sağlık yardım düzeyi farklılık gösterebilmektedir. İzmir, sağlık açısından çok gelişmiş bir şehir olarak bilinmektedir. İzmir Hastane sayısı diğer birçok şehre nazaran fazla olmakla birlikte bu hastanelere de nitekim ihtiyaç duyulmaktadır. Bununla kalmamakla birlikte şehre uzak kasaba ve köylerde birçok İzmir Sağlık Ocağı bulunmaktadır.

Ayrıca akşam saatlerinde ya da akşamın geç saatlerinde herhangi bir sağlık probleminde çok rahat ilaç bulunabiliyor olması İzmir Nöbetçi Eczane bakımından da gelişmiş ve sistemli olduğunun göstergesine dayanaktır. Yaklaşık bir yıllık pandemi sürecindeyken de İzmir’ de sağlık sektörünün gelişmişliğine bağlı olarak sağlık kuruluşlarında güzel önlemler alındığı, virüslü hastalar için gerekli yatak sayısının olabildiğince bulunduğu ve o bölümlerin hijyenik olduğu görülmektedir.

İzmir nüfusunun kalabalık olması, turistik bölgelerinin turist çekiyor olması İzmir’de bulunan insanların sağlığını her hastalık açısından tehlikeye atıyor da olsa İzmir’de sağlık sektörünün gelişmiş olması gönülleri biraz rahat tutmaktadır. Tabii ki de İzmir’de sağlık sektörünün gelişmiş olması sebebiyle tedbir elden bırakılmamalı, sağlıklı kalmak için elden gelen tüm tedbirler uygulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.