Kaşlarınızı Kalkık Göstermenin Yolları ve Güzellik

0 18

 

Yüzümüzdeki ifadeler bizi dışarı yansıtır. Güzellik yüzdeki ifadeler ile alakalıdırda. Bu yüzden mimiklerimiz çok önemlidir. Bazen kendimiz hoşlanıyoruz diye, bazen moda diye bazı mimiklerimizi olduğundan farklı göstermek isteyebiliriz. Örneğin kaş şekillerimizi farklı göstermek isteyebiliriz. Kimi zaman daha kalkık bir kaşa, kimi zaman da düz görünümlü bir kaşa sahip olmak isteyebiliriz. Bugün kaşlarınızı daha kalkık göstermek için bazı önerilerde bulunacağım.

Kaşlarınızı daimi olarak kalkık kullanmak isterseniz botoks yaptırabilirsiniz. Dermatolojik bir yöntem olan botoks da tercih edilebilir bir seçenektir. Kaşlarınızı kalkık göstermenin bir diğer yolu da kaşlarınızı alırken kavisli olarak aldırıp şekil verdirmektir. Kaşları kalkık göstermek ufak makyaj hileleri ile de mümkün. Kaşı makyaj hileleri ile kalkık göstermek kaş makyajı gerektirir.

Daha fazla mesaj

Kaş Makyajı Yapabilirsiniz

Kısaca kaş makyajını şöyle anlatabiliriz. Kalkık kaşlar için kaş makyajımıza kaşlarımızı bir kaş fırçası ile tarayarak başlıyoruz. Kalkık göstermek amacıyla tararken, kaşın kavis kısmına kadar aşağı hareketler ile tarıyoruz.

Kavis kısmından yani kaşın en tepe noktasından itibaren yukarı ve yan hareketler ile tarıyoruz. Dalgalı olarak taradığımız kaşlarımızı kaş rengimize göre kaş kalemi ile diplerini boyuyoruz. Düz çizgiler çekmemeye ve kaşımızın çıkış yönüne doğru çizgiler çekmeye devam ediyoruz. Bir fırça yardımı ile boyayı dağıtıyoruz. Ten rengimizden iki ton açık bir far ya da fondöten ile kavisin altını kontürlüyoruz. Sağlıklı yaşam için kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu işlemi kaş ucuna kadar götürmüyoruz. Artık daha kalkık kaşlara sahipsiniz. İlişkiler içinde olumlu etkiler yaratacaktır ve erkek arkadaşınızın da kalkık kaşlar hoşunuza gidecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.