Liderlik Programları

0 34

Danışmanlık son yıllarda oldukça geniş bir hizmet dalı olarak açıklanmaktadır. Bahsedilen hizmetler yerine göre eğitim hayatında yerine göre ise iş hayatında kendini gösterebilmektedir. Bu tür hizmetlerin isimleri aynı olmasına karşın içeriklerinde verilen detaylar değişmektedir. Çünkü insanların iş hayatında yaşadıkları sorunlar ile eğitim hayatında yaşadıkları sorunlar benzer değildir. bundan ötürü verilen danışmanlık hizmetleri kapsamında sunulan çözüm önerileri de farklılıklar arz etmektedir.

Daha fazla mesaj

İşyerleri ya da firmalar açısından danışmanlık hizmetlerini liderlik programları takip etmektedir. Liderlik bazında verilen programlarda genellikle yönetici kadrosu bulunmaktadır. Bahsedilen kadro altlarında çalışan elemanlara ne şekilde davranmaları gerektiğini ya da etkili yönetim şekillerini konferanslardan öğrenmektedir. Bu çerçevede takım çalışmalarının daha verimli ve daha etkin olması sağlanmaya çalışılmaktadır. Firmaların etkin çalışmalar ile birlikte kâr marjlarının artması söz konusu olmaktadır. Bundan ötürü firmalar çalışanlarını bu tür programlara ve eğitimlere göndermektedir.

Online Danışmanlık Programları

Yakın geçmişe kadar danışmanlık programları konferans salonlarında verilen eğitimler ile alınmıştır. Belli zaman aralıklarında verilen eğitimlerde işlere mâni olmaması açısından genellikle hafta sonları seçilmiştir. Ancak artık eğitimlerin daha kolay temin edilebilmesi için online sistemler üzerinden alınabilmeleri de sağlanmaktadır. Burada tercihler tamamen kişilere bırakılmaktadır. Ancak online eğitimlerden sonra da sertifika temini olacağının altı çizilmektedir. Bu neden yüzünden yüz yüze ya da online eğitim arasında kalite ve sonuç itibariyle bir fark bulunmamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.