Sofra Sunumu Nasıl Yapılır?

0 19

 

Sofra sunumu insanların yemek yeme iştahını arttırabileceği gibi, insanların daha pozitif hissetmesini sağlayacak bir unsurdur. Pozitiflik dolayısıyla da yenilen yemek çok daha eğlenceli ve samimi olabilmektedir. Sofra sunum aksesuarları arasından kendi zevklerinize göre seçim yapabiilir ve sunumu mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Sofra sunum tepsi gibi birçok seçenek sizleri bekliyor olacaktır. Sofra sunumu gündelik yemekler için, samimi akşam yemekleri için veya resmi yemekler için değişiklik gösterecektir ve ev sahiplerinin her biri için hazırlıklı olması gerekir.

Daha fazla mesaj

Resmi Yemek Masası Hazırlama

Resmi yemek masası hazırlama aşamalarının başlangıcı temiz bir masa örtüsüdür. Bu masa örtüsünün temiz olduğundan emin olmalı ve sonrasında suplaları yerleştirmelisiniz. Suplanın üzerine tabaklar yerleştirilir ama sırası ile önce; ana yemek tabağı, sonra derin yemek tabağı ve en sonda çorba tabağı konulmalıdır.

Ekmek tabağını ana yemek tabağının solunda yer alan salata kasesinin yanına koymalısınız ve çatallar tabakalrın soluna yerleştirilmelidir. Bu yemek çatallarının soluna da salata için kullanılan çatal yerleştirilir. Yemek bıçağı ise tabakların sağ bölümünde yer almalıdır ve çorba kaşığıda bu bıçakların sol kısmında olmalıdır. Su bardağı her zaman tabakların sağ yanında olmalıdır.Yemek servisi sonrasında da misafirlerinize güzel bir kahve ikram ederek, güzel akşam yemeğinin finalini en iyi şekilde yapabilirsiniz. Bunun içinde kahve yanı sunumluklar en güzellerinden olursa şahane olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.