Ziton Yangın Panelleri Hakkında Merak Edilenler

0 57

Ziton Yangın Panelleri farklı yapılarda kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Sistemlerin birbirinden farklı modeller üzerinden üretilmesi bu durumun en büyük kanıtlarından biridir. Anlaşıldığı üzere çeşitlilik sayesinde her yapıda aynı yangın sisteminin bulunması gerekmemektedir. Üstelik yapıların inşa edildiği coğrafi bölge ya da büyüklükleri aynı yangın panellerinin kullanımının uygun olmamasına yol açmaktadır. Özellikle geniş ve büyük olan yapılarda daha gelişmiş sistemlerin kullanılması şarttır.

Piyasada bulunabilecek en etkili sistemlere Eleks Yangın ve Güvenlik Sistemleri üzerinden erişim sağlanması mümkündür. Fakat burada yapı sahiplerinin belli hatalar yaptıkları bilinmektedir. Bir panelin kurulmuş olması demek sistemin ömür boyu sorunsuz olarak çalışacak olması demek değildir. Muhakkak belli dönemlerde panel ve sistem bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakımların yapılmaması ya da zamanlarının geçirilmesi halinde ciddi tehlikeler ortaya çıkabilmektedir. Bu neden yüzünden bakım atlanmaması gerekli olan adımlardan biridir.

Yangın Panellerinde Olması Gerekenler

Ziton ZP3 ya da P2 gibi paneller günümüzdeki ihtiyaçları çok iyi şekilde gidermektedir. Artık yangın panellerinde sadece manuel sistemlerin bulunması yeterli gelmemektedir. Teknoloji çağında yaşadığımız için panellerin internet ile uyum içerisinde çalışması çok önemlidir. Gerekli giriş çıkış olanaklarının artırılması da özellikle büyük yapılar için önem arz etmektedir. Enerjinin tasarruflu şekilde kullanılması da konunun önemli başlıklarındandır. Bu neden yüzünden kaliteli olan panellerde gece ve gündüz zamanlarında farklı sistemler değerlendirilebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.